WhatsApp
TR   |   EN
  Whatsapp Destek
  +90 212 234 39 86
Soğuk Oda Panelleri
ÜRÜNLER
Fiyat
Teklifi Alın
Soğuk Oda Panelleri
Soğuk Hava Deposunun dış ortam şartlarından izole edilmesini sağlayan yalıtımlı panellerdir. Soğuk zincirin en önemli halkalarından biri olan Soğuk Oda Panelleri, Tamgüç Panel & Soğutma tarafından uluslararası standartlara uygun olarak üretilmektedir. Soğuk oda panelleri , 0.50 mm kalınlıkta iki sac arasına yüksek basınç poliüretan makinelerde 40-42 kg/m³ yoğunlukta poliüretan enjekte edilerek üretilir. Paneller erkek ve dişi formunda birbirine geçme olup özel olarak dizayn edilmiş eksantrik kilit sistemiyle ayriyeten kilitlenir. Bu kilit sistemi panellerin yapılarının bozulmadan kolayca monte ve demonte edilebilmesini sağlar. 
Soğuk Oda Panelleri 60mm, 80mm, 100 mm,120 mm,150 mm ve 200 mm kalınlıklarında üretilmektedir.
Paneller 116 cm eninde ve maksimum 13,50 metreye kadar istenilen her boyda üretilebilmektedir.
Duvar ve Tavan Panelleri‘nin  yüzey malzemesi standart olarak RAL 9002 boyalı Polyester kaplı Galvaniz Sac olarak üretilmektedir. Tercihe göre PVC kaplı Galvaniz Sac, 304 Cr-Ni Paslanmaz Sac olarak ta üretilebilmektedir.


Zemin Panelleri yüzey malzemesi olarak Plywood ve Plywood+ 304 Cr-Ni Paslanmaz Sac olarak iki farklı şekilde üretilmektedir. Plywood malzeme 1.Sınıf kalitede 10 mm kalınlıkta üst yüzeyi altıgen dokulu orijinal Huş ağacından mamul kaydırmaz, alt yüzeyi ise 0,50 mm kalınlıkta Polyester kaplı Galvaniz sac olarak üretilmektedir.

SOĞUK HAVA DEPOLARINDAN NEDEN SANDVİÇ PANEL TERCİH EDİLMELİ ?

Hijyenik ve anti bakteriyel olması
Kolay temizlenebilir olması
Diğer yalıtım şekillerine göre enerji tasarrufu sağlaması
Montajı ve demontajının kolay olması
Mukavemetli olması
Uzun ömürlü olması

KİLİTLİ SOĞUK ODA PANELLERİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Kilitli soğuk oda panellerinde iki panel kısa aralıklarla birbirine eksantrik kilitlerle birleştiğinden daha mukavemetli bir depo inşa edilmiş olur. Herhangi bir darbe ve çarpmalarda paneller daha az etkilenir.
Kilitsiz panellerde birleşim, kilitli panellerdeki gibi tam sıkı bir birleşim olmayacağından ısı kaybı yaşanır ve soğuk odanın daha fazla elektrik harcamasına sebep olur.
Birleşimler eksantrik kilitlerle sağlandığından demonte ve monte edilmesi çok basittir. Soğuk Hava deposunun başka yere taşınması gerektiğinde kolaylık sağlar.

Firmamız, projeye başlarken odanın kurulacağı yeri belirleyerek, bununla ilgili kısımları tamamladıktan sonra, Soğuk Oda Panellerinin konulacağı alan ile ilgili ölçüm, kurulum ve soğutma ekipmanlarının montajıyla soğuk hava deposu çalışır şekilde müşterilerimize teslim edilmektedir.

Soğuk Oda Panellerinin fiyatı, istenilen panellerin özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. Panel kalınlıkları sırasıyla 6 cm, 8 cm, 10 cm, 12 cm, 15 cm ve 20 cm'dir. Kalınlıklardan hariç olarak panel yüzeyindeki malzemede fiyatı değiştiren önemli unsurlardandır. Panel yüzey malzemesi standart ve en yaygın olarak kullanılan Polyester kaplı (poly) galvaniz sactır. Bundan farklı olarak PVC kaplı galvaniz sac ve Paslanmaz krom sac'da kullanılmaktadır. Pvc kaplı sac panel, standart Polyester kaplı sac panele göre daha pahalıdır. En pahalı ürün ise paslanmaz krom kaplı sandviç paneldir.

Tamgüç Panel ve Soğutma, üretici firma avantajını kullanarak en kaliteli ürünleri rekabetçi fiyatlara müşterilerine sunmaktadır.

Soğuk hava deposunun en önemli tamamlayıcı malzemesi olan Paneller TAMGÜÇ Panel ve Soğutma olarak Uluslararası standartlarda yüksek kaliteli şekilde entegre tesisimizde üretilmektedir.


Soğuk Oda Paneli fiyatları, panel kalınlığı ve talep edilen yüzey malzemesi cinsine (polyester, pvc, krom vs) göre değişkenlik göstermektedir. En yaygın kullanılan sandviç panel 8 cm ve 10 cm kalınlıktaki Polyester kaplı kilitli sandviç panellerdir. Dünya geneli hammadde fiyatları sürekli değişkenlik gösterdiğinden fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. 

Talep Formu
Fiyat
Teklifi Alın