WhatsApp
TR   |   EN
  Whatsapp Destek
  +90 212 234 39 86
Merkezi Soğutma Sistemleri
Soğutma Cihazları
Fiyat
Teklifi Alın
Merkezi Soğutma Sistemleri
Birden çok eşit kapasitedeki kompresörlerin bir grup üzerinde birbirine entegre sistemde çalıştığı soğutma cihazlarıdır.

Soğutma kapasitesinin yüksek olduğu veya iç soğutucu ünite sayısının çok olduğu tesislerde kullanılır.

Merkezi Sistem Cihazlarda Vidalı, Semi (Yarı) Hermetik veya Scroll Kompresörler kullanılır.

Merkezi Soğutma Sistemleri Büyük ölçekli  Soğuk Hava Depolarında  tercih edilir.


Soğuk Muhafaza veya Donmuş Muhafaza odalarında kullanılabilir.

Hava Soğutmalı Kondenserlidir.

Kondenser yüzey alanı ve kapasitesi tropikal iklim koşullarına göre dizayn edilmiştir.

Standartlara Uygun IP 55 Entegre Panolu ve tüm elektrik ekipmanları ünite üzerinde takılı ve montaja hazırdır.

2,3,4 ve 5 kompresörlü olarak üretilebilmektedir.

Kablolu Uzaktan Kumanda Paneline sahiptir.

İsteğe bağlı olarak düşük devir sessiz fan seçeneği vardır.

Bütün cihazlarda Akustik Ses İzolasyonu ve Arıza Sinyal Lambaları mevcuttur.


Merkezi Soğutma Sistemi Soğutma Kapasiteleri Aşağıda belirtilmiştir.
Merkezi soğutma sistemleri, kapasitelerine göre fiyatlandırılmaktadır. 10.000 Watt ile 500.000 Watt arası kapasitelerde merkezi soğutma sistemleri vardır. Projenin kapasitesi ve çalışma sıcaklığına göre fiyatları hazırlanmaktadır. Merkezi soğutma fiyatını öğrenmek için ürün talep formunu doldurup talebinizi iletebilir veya İletişim kısmındaki telefon veya mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Merkezi soğutma sistemi; çok sayıda soğutulacak hacmin tek bir merkezden soğutulması ve kontrol edilmesi esas alınmıştır. Split soğutmada ise soğutulacak her bir hacim için daha küçük kapasiteli bir soğutucu cihazın kullanımı gerekmektedir. Örneğin bir soğuk hava tesisinde 20 adet soğuk hava deposu olduğunu varsayalım. Tek bir Merkezi Soğutma Sistemiyle tüm soğuk hava deposu tesisini soğutmak ve ayrı ayrı kontrol etmek mümkün iken, Lokal Soğutma yöntemiyle yirmi adet soğutucu cihaza (condensing unit) ihtiyaç duyulacaktır.

Merkezi Soğutma Sistemi'nin genel maliyeti (Kurulum + İşletme maliyeti), Lokal soğutma sistemlerinin genel maliyetlerine göre daha ekonomiktir. Merkezi sistemin yüzde 30'lara varan bir ekonomi sağladığı bilinmektedir.

Merkezi Soğutma Sistemi, tüm sistemin soğutma, ihtiyacına göre çalışır ve kompresörler sıralı şekilde devreye alınır ve devreden çıkarılır. Sistem rejime ulaştığı zaman kompresörler stand-by konumuna döner. Buna bağlı olarak elektrik sarfiyatı da azalır. Örneğin 20 soğuk odanın 6 tanesinde soğutma ihtiyacı yoksa kalan 14 soğuk oda için 2 kompresörün çalışması yeterlidir. Lokal soğutma cihazları da aynı mantıkla çalışır. Ancak lokal soğutma cihazlarının elektrik sarfiyatı sabittir.


Talep Formu
Fiyat
Teklifi Alın